Bilance 2014

2. ledna 2015 v 23:30 | muzejnik3
V roce 2014 uspořádalo jiříkovské muzeum celkem dvě muzejní noci. Během druhé muzejní noci oslavilo muzeum již dva roky své existence ve městě. Fyzicky prostory muzea v roce 2014 navštívilo 119 osob (v roce 2013 to bylo 103, v roce 2012 60 osob) - obyvatelé města Jiříkova se na tomto množství podíleli nadpoloviční většinou.
Muzeum v roce 2014 získalo opět mnoho zajímavých předmětů. Do sbírek přibyla předválečná přepravka na minerálky, kolovrat, dřevěný vodovodní svod z Loučného, cep, tři šicí stroje, unikátní jiříkovská bankovka, vzorkovník látek tkalcovny May & Holfeld, fotoalbum signované Skolaude Jiříkov, další zajímavé pohledy města a jeho okolí, nové dokumentární historické publikace.
Zvláště cenným exponátem je báseň ´Zu Hause´ - poselství Jiříkovu do budoucích let v básni paní K.Führich, graficky zpracované jiříkovským rodákem, panem B.Pietschmannem.
První muzejní nocí jsme v noci z 31.ledna na 1.února zahájili rok oslav 100 let povýšení Jiříkova na město. Koncem února proběhla spanilá jízda za nejstarším žijícím jiříkovským rodákem, panem Rolandem Hoffmannem starším, a to do německého Heilbronnu. Zároveň bylo s panem Hoffmannem natočeno interview. Muzeum v roce 2014 zapůjčilo své materiály na dvě výstavy: na výstavu ve spřáteleném Heimatmuzeu v Schirgiswalde (SRN) a výstavu jiříkovských filatelistů k příležitosti oslav 100 let povýšení Jiříkova na město. Mnohé z toho by nebylo možno uskutečnit bez přátel muzea, a jeho občasných, nicméně důležitých sponzorů.
Přeze všechna zmíněná pozitiva se však ani v roce 2014 nepodařilo navázat užší spolupráci s městem Jiříkovem, ani získat reprezentativnější prostory pro umístění muzejních expozic.
I v roce 2015 bude vstup dobrovolný. Otevřeno bude každou neděli, v době od 14:00 do 16:00 hod. Změna vyhrazena. Návštěva mimo uvedenou dobu po dohodě možná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarda Jarda | E-mail | 3. ledna 2015 v 18:11 | Reagovat

Konečně ze jsou na strankach reklamy konečně vim jak na hemeroidy

2 Láďa Láďa | 4. ledna 2015 v 9:24 | Reagovat

Někdo hemeroidy, někdo chytrej telefon.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama